مجموعه هیرا صنعت شما را به خرید بهترین دستگاه صنعتی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش دستگاه چسب زن کارتن نیمه اتوماتیک

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع مختلف دستگاه های چسب زن کارتنویژگی های دستگاه های چسب زن کارتن اتوماتیکمشخصات دستگاه چسب زن کارتن نیمه اتوماتیکمرکز فروش ماشین آلات بسته بندی

صنایع بسته بندی انواع محصولات مختلف را می توان یکی از صنایع پر کار امروزی معرفی کرد که به طور ویژه در صادرات کاربرد دارد. دستگاه چسب زن کارتن نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک نیز یکی از دستگاه های پر کاربرد در این زمینه می باشد که فروش آن در سطوح گسترده ای در کشور در حال انجام است.

فروش دستگاه چسب زن کارتن نیمه اتوماتیک

انواع مختلف دستگاه های چسب زن کارتن

انواع مختلف دستگاه های چسب زن کارتنبرای بسته بندی محصولات مختلف از تجهیزات مختلفی نیز استفاده می شود. دستگاه های مورد نیاز بسته بندی در دو گروه کلی دسته بندی می شوند:

 1. دستگاه کارتن چسب زن
 2. دستگاه تسمه کش کارتن

دستگاه چسب زن معمولا برای بسته بندی کارتن هایی با وزن های سبک تر مورد استفاده قرار می گیرد و تسمه کش کارتن برای بسته بندی هایی است که وزن آنها خیلی زیاد است.

دستگاه های چسب زن از آنجایی که پر کاربرد ترین و اقتصادی ترین تجهیزات در صنایع دسته بندی هستند، در نتیجه تنوع زیادی از آنها برای کارایی بهتر در بازار وجود دارد. در حال حاضر انواع دستگاه چسب زن عبارتند از:

 • دستگاه چسب زن دو موتوره
 • دستگاه چسب زن سه موتوره
 • دستگاه چسب زن اتوماتیک (پنوماتیک)
 • دستگاه کارتن چسب زن اتوماتیک با دربند

از این دستگاه ها برای سهولت بسته بندی برای کارتن ها با وزن های مختلف استفاده می شود و طراحی آنها به گونه ای است که قابلیت بسته بندی طیف گسترده ای از انواع کارتن های خیلی سبک تا خیلی سنگین را داشته باشند.

شاید جالب باشد که بدانید پر مصرف ترین دستگاه هایی که در این صنایع استفاده می شوند بیشتر در این صنایع برای بسته بندی محصولات کاربرد دارند:

 • شیرینی و شکلات
 • حبوبات و خشکبار
 • محصولات لبنی
 • محصولات پروتئینی
 • انواع مواد غذایی
 • کارخانجات صنعتی
 • صنعت خودرو

از مهمترین قابلیت های این دستگاه ها این است که می توانند به طور همزمان زیر و روی کارتن را چسب بزنند، در حالیکه چسبندگی کامل بدون هیچ حبابی ایجاد شود.

تمامی انواع این دستگاه ها به جهت سهولت حمل و نقل انواع محصولات، می توانند از کانوایری که قابلیت اتصال به آنها را دارد، استفاده کنند.

ویژگی های دستگاه های چسب زن کارتن اتوماتیک

بدون شک در بین انواع ماشین آلات بسته بندی، آنهایی که به رو تمام اتوماتیک کار می کنند، گزینه های کارآمد تری برای بهبود شرایط و کاهش هزینه های مربوط به انجام امور مربوطه هستند.

در صنایع امروزی، با وجود پیشرفت های زیادی که در تکنولوژی وجود دارد، نوع عملکرد تمامی ماشین آلات در این گروه بندی ها به این شکل می باشد:

 1. ماشین آلات نیمه اتوماتیک
 2. ماشین آلات تمام اتوماتیک

دستگاه چسب زن اتوماتیک که در این مبحث به آن خواهیم پرداخت، در دو نوع در بازار وجود دارد:

 1. چسب زن اتوماتیک یا پنوماتیک
 2. چسب زن اتوماتیک با در بند کارتن

برای اینکه با تفاوت های این دو دستگاه بیشتر آشنا شویم لازم است تا حدی از نوع عملکرد این ماشین آلات مطلع شویم.

در کارخانجات مختلف معمولا با توجه به انواع محصولات تولیدی و نیز ابعاد آنها از دستگاه های چسب زن پنوماتیک استفاده می شود.

در این نوع از دستگاه ها تنظیم عرض و ارتفاع دهانه ورودی دستگاه با کمک نیروی پنوماتیک انجام می شود. این دستگاه به دلیل دارا بودن سیستم تنظیم عرض و ارتفاع، به شکل اتوماتیک، سایز مختلفی از انواع کارتن را سریع و بدون توقف، پشت سر هم چسب می زند.

بزرگترین ابعاد کارتن برای بسته بندی در این دستگاه، ابعاد ۵۰*۵۰ می باشد که در هر دقیقه تا ۴۰ عدد کارتن بسته بندی توسط این ماشین چسب زده می شود.

در نوع چسب زن اتوماتیک با دربند کارتن تعداد در دقیقه و ابعاد با نمونه قبلی تفاوتی ندارد. اصل تفاوت عملکرد این دستگاه این است که در آن تنظیم ارتفاع و عرض دهانه ورودی دستگاه بر اساس ابعاد کارتن و به صورت دستی انجام می شود.

درب کارتن بسته بندی در این دستگاه به وسیله دربند و به طور اتوماتیک بسته می شود که در نتیجه نیازی به کمک نیروی انسانی برای چسب زدن کارتن نیست.

وجود سیستم دربند اتوماتیک در این دستگاه باعث افزایش سرعت آن در چسب زدن می شود و به همین جهت در صنایعی که سرعت بالا و کاهش تعداد نیروی انسانی در اولویت های کار بسته بندی باشد، بیشترین کاربرد را دارد.

مشخصات دستگاه چسب زن کارتن نیمه اتوماتیک

مشخصات دستگاه چسب زن کارتن نیمه اتوماتیکدستگاه های نیمه اتوماتیک معمولا به دستگاه هایی گفته می شود که از کار دستگاه توسط اجزای تعبیه شده در آن انجام می شود و بخشی دیگر توسط نیروی انسانی به انجام می رسد.

دستگاه های نیمه اتوماتیک چسب زن کارتن به صورت دو موتوره و سه موتوره، عملیات بسته بندی را با کیفیت مطلوب و سرعتی کمتر نسبت به انواع اتوماتیک انجام می دهد.

در نوع دو موتوره، حداکثر وزن قابل بسته بندی تا ۱۶ کیلوگرم بوده و حداکثر ارتفاع ۶۰ سانتی متر می باشد که البته در طول بسته بندی معمولا محدودیتی وجود ندارد. سرعت کار این دستگاه نیز حدود ۳۰ کارتن در دقیقه می باشد.

در مورد مشخصات عملکردی دستگاه سه موتوره نیز باید گفت که نیروی محرکه برای حمل کارتن از طریق سه موتور، یکی در بالا و دو موتور در طرفین تامین می شود. 

عرض و ارتفاع بسته بندی متناسب با سایز کارتن و توسط نیروی انسانی تنظیم می شود. این دستگاه برای بسته بندی هایی با اوزان بالا مورد استفاده قرار می گیرد، در نتیجه عرض و ارتفاع بسته بندی ۵۰ در ۵۰ بود و در طول آن نیز محدودیتی وجود ندارد و سرعت عملکرد این دستگاه نیز تعداد ۳۰ کارتن در دقیق می باشد.

مرکز فروش ماشین آلات بسته بندی

همانطور که می دانید ماشین آلات بسته بندی نقش تعیین کننده ای در صنایع مختلف دارند. به گونه ای که در عمده صنایع خوراکی و غیر خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد.

زمانی که برای خرید یکی از این دستگاه ها به مرکز فروش ویژه آنها مراجعه می کنید، با تنوع در عملکرد و حتی قیمت و کیفیت این ماشین آلات مواجه می شوید.

قیمت پایین این دستگاه ها و یا بالا بودن قیمت برخی دیگر ارتباطی با کیفیت قطعات کاربردی در این محصولات ندارد. هر یک از این دستگاه ها بر اساس میزان کارایی برای صنایع مختلف مناسب هستند و حتما لازم نیست که بهترین انواع آنها را برای کار خود خریداری کنید.

البته در مراکز فروش معتبر مانند همین مجموعه همیشه کارشناسان حرفه ای هستند که مشاوره های لازم را برای یک خرید با کیفیت و کارآمد با قیمتی مقرون به صرفه را در اختیار شما قرار می دهند.

این مشاوران مجرب و حرفه ای به شما کمک خواهند کرد تا متناسب با نیاز کاربری خود بهترین نوع این دستگاه ها را انتخاب کنید تا بتوانید در مدت زمان طولانی تری با کیفیت بالا محصولات خود را بسته بندی کنید و مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نباشید.

محمد رضایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه هیرا صنعت شما را به خرید بهترین دستگاه صنعتی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید